Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regulamin wewnętrzny

Napisane przez  , Dział: Newsy

Escola Varsovia - obok szkolenia piłkarskiego - będzie promować uniwersalne wartości dobrego zachowania. Dzieci będą poznawać na boisku i poza nim zasady sportowej integracji, tolerancji, szacunku, solidarności i przyjaźni.

W celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania klubu Escola Varsovia oraz w celu pogłębienia wszechstronnej edukacji naszych uczniów, prezentujemy następujące zasady wewnętrznego postępowania:

 1. Udział w zajęciach i grach jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników. Jeśli uczestnik nie może uczestniczyć w zajęciach lub grach, informuje o tym swego trenera z wyprzedzeniem.
 2. Punktualność jest dobrą cechą naszego życia i powinna być dobrą cechą podczas uczęszczania do naszej szkoły. Spóźnienie lub nieobecność w zajęciach treningowych odbije się negatywnie na organizacji treningu i cotygodniowym meczu.
 3. Miejmy szacunek dla kolegów z naszej drużyny, jak i reszty uczniów w Escoli Varsovii.
 4. Szanujmy wszystkich trenerów i pracowników technicznych pracujących w Escolii Varsovii.
 5. Szanujmy rywali z zespołów przeciwnych podczas meczów. Pamiętajmy, że na boisku nie ma wrogów, ale są partnerzy, z którymi dzielimy ich zafascynowanie grą w piłkę nożną.
 6. Okazujmy nasze pozytywne nastawienie dla publiczności niezależnie, jakiemu zespołowi ona kibicuje.
 7. Na boisku przestrzegajmy zasad gry. Traktujmy zajęcia, jako grę, w której wszyscy w przyjacielski sposób, cieszymy się z wysiłku i przygody sportowej, w jakiej uczestniczymy.
 8. Szanujmy też obiekty sportowe, na których mamy zajęcia jak też cały sprzęt sportowy.
 9. Wszyscy, którzy jesteśmy częścią Escoli Varsovii zwracajmy uwagę na nasz język i na nasz wygląd. Nie pozwalajmy sobie na brzydkie słowa. Nie nośmy strojów szkół i organizacji sportowych, innych niż Escola Varsovia. Podczas zajęć treningowych nośmy podciągnięte getry i koszulki włożone w spodenki sportowe. Dbajmy o nasz wygląd. Dbajmy o higienę osobistą, dlatego po każdym treningu i meczu, (jeżeli istnieje taka możliwość) konieczny jest prysznic. Korki i buty sportowe zawsze muszą być czyste (czyścimy je poza szatnią).
 10. Pamiętajmy, że piłka nożna jest sportem zespołowym, więc postawa i wysiłek wszystkich jej członków musi zawsze służyć zespołowi.
 11. Zachęcajmy kolegów do dobrego zachowania, pomagajmy kontuzjowanym i dzielmy z nimi chwile radości wspierając ich też w trudnych sytuacjach. Dlatego radość ze strzelanych bramek powinna być nacechowana szacunkiem tak byśmy nigdy - poprzez zbędne gesty - nie lekceważyli przeciwnika ani kolegów z naszego zespołu.
 12. Trener jest osobą odpowiedzialną za koordynację wszystkich elementów całego zespołu, i za jego prawidłowe funkcjonowanie. Wszyscy uczniowie powinni, więc działać zespołowo i zawsze razem. Nie powinni opuszczać zajęć bez specjalnego zezwolenia trenera.
 13. Uczestnik Escoli wita się z każdym kolegą z tej szkoły przez uścisk dłoni. W ten sam sposób wita - na znak szacunku - wszystkich dorosłych pracujących w szkole. Zawsze w widoczny sposób dziękujemy naszym sympatykom i kibicom, ale i też pozdrawiamy kibiców innych drużyn i całą publiczność.
 14. Będą brane pod uwagę wyniki ucznia w szkole podstawowej do jakiej uczęszcza. W tym celu pod koniec trymestru rodzice lub uczestnik Escoli dostarczy trenerowi fotokopię ocen jakie uzyskał w szkole podstawowej, by pomogły one do podjęcia optymalnych rozwiązań szkoleniowo-wychowawczych.
 15. Nieprzestrzeganie tych zasad spowoduje kary, takie jak zwykłe ostrzeżenia, czasowe zawieszenie lub wykreślenie z listy uczestników Escoli Varsovii, w zależności od wagi przewinienia. Do norm dyscyplinarnych w klubie Escola Varsovia należeć też mogą specjalne spotkania z rodzicami.